pondělí 7. května 2018

SKUPINA O 1. - 4. MÍSTO V ST. KRAJI

Dne 24.února zavítal na benešovskou palubovku favorit letošní soutěže – družstvo Sadské. Domácí děvčata začala nebojácně a zaslouženě první část hry vyhrála. V dalším průběhu duelu však již neudržela veliký tlak soupeře, který hned v úvodu další čtvrtiny vývoj skóre otočil a následně svůj náskok navyšoval, až do konečného hvizdu rozhodčího.

V odvetě se však hra opět vyrovnala, hosté vedli v poločase jen o jediný bod. A ještě v páté minutě 3.čtvrtiny domácí srovnaly skóre ( 22 : 22 ), to ale již bylo maximum – zbytek utkání ovládly již hostující hráčky.

BC BENEŠOV – ŠBK SADSKÁ 25 : 54 ( 6:4, 9:24, 19:36 )
Trestné hody : 19/9 – 22/12
Fauly : 17 – 18

BC BENEŠOV – ŠBK SADSKÁ 29 : 42 ( 10:12, 18:19, 22:30 )
Trestné hody : 4/1 – 15/4
Fauly : 12 – 5

V neděli 25.března k nám, na domácí palubovku, zavítaly hráčky z Českého Brodu. Od úvodního rozkoku se benešačky ujaly vedení tohoto zápasu a po všech vyhraných čtvrtinách ho dovedly do vítězného konce.

Po nepovedené úvodní části druhého utkání, kdy domácí tým prohrával ve 3.minutě rozdílem tří bodů, se našim hráčkám podařilo vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Tak se benešačky po závěrečné siréně mohly radovat ze dvou výher.

BC BENEŠOV – BK ČESKÝ BROD 52 : 24 ( 18:4, 28:10, 38:16 )
Trestné hody : 7/2 – 11/2
Fauly : 15 – 9

BC BENEŠOV – BK ČESKÝ BROD 55 : 30 ( 11:7, 33:14, 44:26 )
Trestné hody : 14/9 – 6/2
Fauly : 10 – 12

K dalším dvěma utkáním zajížděla děvčata BC Benešov dne 7. dubna na horkou palubovku Sadské. Vzdorovat nátlakové hře favorita dokázaly hostující hráčky jen do 3.minuty úvodu utkání ( 3:4 ), pak již domácí soupeřky plně ovládly průběh utkání a jasně zvítězily.

Druhý duel měla děvčata ze Sadské pod kontrolou a zaslouženě v něm vyhrála.

Jen mne trochu zaráží nepoměr faulů?! (pozn.autora)

ŠBK SADSKÁ - BC BENEŠOV 86 : 24 ( 16:9, 33:14, 52:23 )
Trestné hody : 44/20 ! – 12/4
Fauly : 9 – 24 !

ŠBK SADSKÁ - BC BENEŠOV 64 : 26 ( 7:3, 33:12, 49:21 )
Trestné hody : 21/12 – 12/4
Fauly : 11 – 18

K posledním dvěma střetnutím v soutěži středních čech odjely naše svěřenkyně do Českého Brodu, kde měly obhajovat domácí výhry. To se však v prvním ze dvou zápasů příliš nevedlo, o poločasové přestávce svítilo na tabuli skóre 21 : 19. Ale v závěru třetí čtvrtiny, se díky zvýšené bojovnosti a proměňování jasných šancí, podařilo vývoj utkání otočit a dotáhnout do vítězného konce.

V druhém duelu se již projevila větší zkušenost a vyhranost hostujícího týmu, který v něm zaslouženě vyhrál.

BK ČESKÝ BROD - BC BENEŠOV 38 : 47 ( 11:12, 21:19, 35:29 )
Trestné hody : 8/2 – 16/5
Fauly : 12 – 13

BK ČESKÝ BROD - BC BENEŠOV 22 : 47 ( 1:22, 4:33, 14:41 )
Trestné hody : 5/1 – 4/1

Fauly : 5 – 13